wtorek, 28 lipca 2015

Ostatnia szansa

We Francji ogłoszono właśnie tydzień ostatniej szansy na spotkanie z malarstwem mistrzów z XIX i XX wieku. Po tygodniu między innymi te dzieła zostaną spalone, a popiół zostanie wsypany do Sekwany. Wszystko to w ramach wciągnięcia społeczności muzułmańskiej do dialogu z Francuzami nie wyznającymi tej pokojowej religii. 

- Zrozummy ich - mówi francuski Minister Kultury - oni naprawdę nie mogą patrzeć na te, moim zdaniem też, potworne bazgroły. Nie wiem doprawdy, co nasi przodkowie widzieli w tych zboczonych bohomazach:
- W obawie o życie i zdrowie rodzin tych zdegenerowanych malarzy, nie podajemy nazwisk tych, pożal się Allahu, artystów - dodaje Minister - W dalszej kolejności urządzimy seans całej serii przygód żandarma z Saint-Tropez, który również teraz wydaje się być niemoralnym i plugawym dziełem sztuki filmowej:


- Jesteśmy również w stałym kontakcie z moim polski odpowiednikiem, który ma za zadanie przeforsować usunięcie pierwszego zdania z nagrodzonej Noblem powieści "Chłopi." Muszę niestety zacytować to zdanie: "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!"

PS

21- letnia kobieta została pobita przez grupę pięciu młodych kobiet prawdopodobnie wyznających islam we francuskim mieście Reims. Dziewczynom nie spodobało się, że opala się w bikini, które według nich jest niemoralne. 


7 komentarzy:

 1. No i Felliniego koniecznie trzeba spalić. Najpierw Miasto kobiet, a potem inne też.

  A tak serio, to wydaje mi się, że cywilizacja europejska nie ma przed sobą długiego życia. Era jej siłowej dominacji nad światem kończy się, a przedstawiciele innych kultur już nie chcą naśladować białych panów. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę, prędzej czy później.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dlatego trzeba robić wszystko, by opóźnić ten proces.

   Usuń
 2. Ach, smutek. No ale skoro tak się te odaliski wypinają to nic lepszego czekać ich nie może. Jak i całej tej cywilizacji, która roztrwania swoją tożsamość lekką ręką.
  ps. No ale chyba nie chodzi o to Reims z katedrą, bo tam to nie uchodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, jak sobie poradzą z Picasso... Tam trudno stwierdzić, czy to golizna, czy fragment tapety na ścianie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, czy to do końca takie śmieszne. Muzułmanom pozwolona na zbyt wiele i zachodnia Europa już odczuwa skutki. Moim zdaniem (choć wiem, że wyjdę na islamofoba, o ile nie na ogólnie nietolerancyjną personę) skrajny islam powinien być prawnie zakazany, tak samo, jak zakazane jest propagowanie ideologii nazistowskiej i inne formy wzywania do nienawiści. Powinna to uregulować Unia Europejska i na jej teren nie powinno się wpuszczać radykałów z krajów islamskich a tych, którzy już tu są, powinno się deportować albo wsadzać - tak samo, jak by wsadzono każdego, który by wyszedł na ulicę ze swastyką na ramieniu i wyraził chęć palenia Żydów.

  OdpowiedzUsuń
 5. To trudny temat, ale musze przyznac ze oczy mi sie otworzyly, jak zobaczylam/uslyszalam reakcje moich muzulmanskich kolegow z pracy na zabojstwo w Charlie Hebdo. W skrocie " no zabijac nie wolno, ale obrazac proroka tez nie wolno, sami sie prosili". Kolegow ktorych uwazalam za musulmanow raczej liberalnych.

  OdpowiedzUsuń

Dzięki, Twoje słowa trzymają ten blog przy życiu.