sobota, 31 sierpnia 2013

Z fotela

Siedzę dziś w zakładzie fryzjerskim. Tutejszy. Niszowy. Żadne tam "studio piękna" czy "departament urody." Po prostu fryzjer. Dla panów i dla pań.

Dużo ludzi. Szczęśliwie się złożyło, że trafiłem w lukę, puste miejsce między klientami, bo inaczej utknąłbym w kolejce i musiałbym czekać, delektując się wstrząsającą lekturą katalogów z akcesoriami fryzjerskimi.

Tnie mnie właściciel. Dwie jego pomocnice, zażywne dojrzałe panie, wesoło gawędzą sobie z obcinanymi lub farbowanymi klientkami. Lubię takie klimaty. O ile nie muszę sam rozmawiać. Nastawiam się na odbiór, nie na nadawanie.

Rozmowy dotyczyły, łatwo zgadnąć, wakacji, co się kończą właśnie.

- A wie pani, co nam szef obiecał? - pyta fryzjerka klientkę - To naprawdę dobry człowiek. Powiedział nam tak: "W przyszłym roku, na długi majowy weekend, jak wam we dwie akurat stuknie pięćdziesiątka, to macie ode mnie wolne i możecie jechać nad morze."

Druga fryzjerka odrywa się od farbowania i oburzona reaguje:

- Krysia, ja cię proszę! Nie podkreślaj tej pięćdziesiątki tak, dobrze?

PS

Taki wpis akuratny w Dniu Blogów, jaki ponoć dziś obchodzimy.

8 komentarzy:

 1. Witam:)Pani fryzjerka oburzyła się może dlatego ,że wygląda na młodszą,a koleżanka zdradza jej prawdziwy wiek:)
  Koniec wakacji teraz nadszedł czas intensywnej pracy Bosy Antku życzę wytrwałości,uśmiechu i oby te 10 miesięcy bardzo szybko minęło.
  Co do dzisiejszego święta życzę dużo pomysłów na wpisy i oby blog przeżył wiecej niż 50 lat - będzie piękna pamiątka nie tylko dla dzieci ,ale też dla wnuków :)Pozdrawiam serdecznie całą rodzinkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt - praca w tym roku będzie intensywna i ciężka. Na polu domowym i szkolnym. Mam nadzieję, że się poukładam jakoś.

   pzdr ciepło!

   Usuń
 2. Dzień Blogów? Trzeba to uczcić!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to rozumiem... Kobieta ma tyle lat, na ile się czuje, minus dwadzieścia lat! A nie jakaś przykra pięćdziesiątka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W naszych czasach 50 lat to jeszcze całkowicie do rzeczy bywa człowieka.
   Pzdr

   Usuń
 4. Och, dawno Cię nie czytałam! A lubię! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Dawno Cię faktycznie nie było. Witaj i wpadaj częściej.

   Usuń

Dzięki, Twoje słowa trzymają ten blog przy życiu.