czwartek, 8 grudnia 2011

Urywki ostatniości IV

Synek dostał ostatnio w prezencie od dziadka harmonijkę. Prawdziwą, nie żadną zabaweczkę, która rozleci się po tygodniu. Profesjonalny niemal sprzęcik.

No i możecie sobie wyobrazić, jak brzmiał nasz dom przez parę ostatnich dni. Wdech-wydech, a dźwięki takie, jakby karetce pogotowia włączył się autoalarm.

- Moja córka - mówi koleżanka - od jakiegoś czasu non stop gra na flecie. Wszędzie, w każdym pokoju te piski, gwizdy. Mieliśmy etap cymbałek, etap tamburynu, teraz flet. Najlepsze jest, jak jej mówię: "Mamusia chce się położyć, odpocząć sobie." A córka: "Dobrze mamusiu. Ty się połóż, a ja ci pogram, żeby ci się lepiej spało."

- A jak twoje jasełka? - pyta koleżanka po chwili.

- Sypiesz sól na otwartą ranę - mówię - czerwony alarm się włączył. Jak nie zaczniemy próbować natychmiast, to chyba zamiast przedstawienia wyjdę na scenę i będę śpiewał kolędy 45 minut. A tego byście nie chcieli...

- Mam lepszy pomysł. Moja córka pożyczy ci flet...

***

Święta zbliżają się wielkimi krokami, w rodzinie najmądrzejsza decyzja od lat - kupujemy prezenty tylko dzieciakom i tylko w linii mąż-żona. Oszczędzamy... czas i pieniądze. A i pomysły powoli się pokończyły.

***

Jako osoba mająca urodziny na tydzień przed Wigilią, dedykuję sobie następujący obrazek:


13 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki za jasełka. Ja jako żydówka zawsze musiałam grać jednego z króli, bo nauczycielka uważała, że to "na miejscu". Twoje na pewno będą fajne, nawet jeśli będziesz śpiewał kolędy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak będę spiewał, to święta zostaną anulowane ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dwa łyki grzańca ze strzałem dla kurażu i dasz radę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Naj... naj... No żeby jasełka wyszły jakoś (dobrze!) i żebyś miał więcej w żywocie nie-jasełkowych spraw na głowie (takich miłych ciału i duchowi!)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzymam kciuki za harmonijkę, serio. Niech się Młody uczy. Ja też sobie kupiłem harmonijkę. Po usłyszeniu tego kawałka:

  http://www.youtube.com/watch?v=kx6FV2qR2TY

  Niestety, nie starczyło mi zapału, harmonijka leży w szufladzie a ja tylko czasem sobie obiecuję, że wrócę (próbuję sam siebie oszukać, choć wiem, że to daremne, jak powiedział Adaś Miałczyński).
  A z jasełkami Ci pójdzie, nie może być inaczej...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój mąż ma imieniny (Adam);
  Po latach człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że również był "upierdliwy" dla rodziców. Już wiem, po kim mój Mały to odziedziczył:D

  OdpowiedzUsuń
 7. "Mamusia chce się położyć, odpocząć sobie." A córka: "Dobrze mamusiu. Ty się połóż, a ja ci pogram, żeby ci się lepiej spało."
  no jakbym syna swojego słyszała:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może syn powinien zagrać, a ty zaśpiewać?

  ps. Harmonijka to bardzo fajny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Elu, kto by zapłacił naszym słuchaczom?
  ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dea,

  "wszystkie dzieci nasze (takie same) są"

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdesperowany, wrzuć na bloga jakiś kawałek harmonijkowy - zaskoczyłeś mnie tą muzykalnością.

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 12. Auroro, Agato, dzięki serdeczne!

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety, moja muzykalność czysto teoretyczna i gry nie opanowałem za grosz. Słomiany zapał...

  OdpowiedzUsuń

Dzięki, Twoje słowa trzymają ten blog przy życiu.